02177221941 ( مشاوره حقوقی ) 09120911179 شنبه تا پنجشنبه 10:00-19:30
02177221941 ( مشاوره حقوقی ) 09120911179 شنبه تا پنجشنبه 10:00-19:30

طلاق توافقی چند روز طول میکشد

گروه وکلای تهرانمطالب طلاق توافقیمطالبطلاق توافقی چند روز طول میکشد
[تعداد: 7    میانگین: 2.6/5]

معمولا طلاق توافقی بدون حضور وکیل ۱۵ الی ۳۰ روز طولی می کشد و این زمان در شهرهای مختلف ایران متفاوت می باشد. جالب این که حتی در شهر تهران هر شعبه دادگاه خانواده برای خود مشی مخصوصی دارد. بعضی قضات وقت رسیدگی تعیین می کنند و طرفین یا وکلای آن ها را ضمن تعیین وقت برای رسیدگی دعوت می کنند و بعضی از دادگاه ها نیز در وقت فوق العاده و در مدت زمان کمتری به پرونده رسیدگی و رای (گواهی عدم امکان سازش) صادر می کنند. در واقع می توان گفت هر شعبه ای که دادخواست طلاق توافقی به آن ارجاع می شود با توجه به سلیقه قاضی مدت زمان مربوط به خود دارد.

با توجه به این که زن و شوهر در مورد طلاق، موارد مالی و غیر مالی مرتبط با زوجیت با یکدیگر توافق دارند، نیازمند رسیدگی طولانی و با وسواس در دادگاه نمی باشد و دادگاه های خانواده معمولا موضعی سهل گیرانه در این خصوص دارند اما مدت زمان طلاق توافقی با توجه به آنچه که گفته شد بسیار کم است ولی رویه دادگاه های شهر های مختلف ایران یکسان نیست و زمان قطعی را در این مورد نمی توان پیش بینی کرد.

اما اگر طلاق توافقی خود را به وکلای ما بسپارید آنها در دو روزه کاری، بدون حضور طرفین کار را به اتمام می رساند. با توجه به این که در هر دوره شرایط اخذ طلاق توافقی کمی تغییر می کند ، اما به طور کلی هم اکنون در اکثر دادگاه های خانواده تهران از صفر تا صد یعنی شروع دادخواست تا اخذ رای دادگاه حدود ۲ الی ۳ روز می باشد و این شعار موسسه ماست که در کوتاه ترین زمان ممکن طلاق توافقی شما را میگیرند.

اگر همچنان سوالاتی راجب طلاق توافقی و طلاق توافقی چقدر زمان میبرد دارید می توانید با ما تماس بگیرید تا وکلای ما پاسخگو سوالات شما باشند.