02177221941 ( مشاوره حقوقی ) 09120911179 شنبه تا پنجشنبه 10:00-19:30
02177221941 ( مشاوره حقوقی ) 09120911179 شنبه تا پنجشنبه 10:00-19:30

طلاق توافقی از شوهر معتاد

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

اگر مرد به مواد مخدر و مشروبات الکی معتاد باشد و حاضر به ترک آن نباشد یا از نظر پزشک متخصص، ترک دادن وی دیگر ممکن نباشد، زن می تواند درخواست طلاق بدهد.

همچنین یکی از بند های ۱۲ گانه عقد نامه به اعتیاد اختصاص دارد که در صورت امضا شدن آن توسط شوهر،  زن می تواند با اثبات اعتیاد همسرش در دادگاه طلاق بگیرد.

۱- شیشه : معمولا برای مشخص کردن شیشه، از معتادان آزمایش اعتیاد و خون گرفته می شود. اما تقریبا، همه معتادان می دانند که اگر سه روز شیشه مصرف نکنند، جواب آزمایش آنها منفی خواهد بود. برای حل این مشکل پیشنهاد میشود که از قاضی دادگاه تقاضا کنید آزمایش تست مو از نظر وجود مخدر متامفتامین از معتاد بعمل آید. ماده مخدر شیشه به مدت نود روز در فولیکول موی انسان باقی می ماند. اما این یک ازمایش تخصصی است و باید فقط به دستور رئیس دادگاه انجام شود و در موارد عادی انجام نمی شود.

۲- ترامادول : اثبات اعتیاد به ترامادول کمی مشکل است زیرا شوهر می تواند ادعا کند که به علت کمردرد و یا پا درد چند دفعه ترامادول مصرف کرده است. آزمایش عدم اعتیاد به ترامادول در ادارا بیش از یک الی دو روز بعد از آخرین مصرف ترامادول می تواند منفی شود. برای حل این مشکل پیشنهاد از دادگاه بخواهید تست مو و ناخن از نظر میزان کمی و کیفی به روش طیف سنجی جرمی انجام شود. این روش نشان می دهد معتاد چه مدت و به چه مقدار ماده مخدر ترامادول مصرف کرده و آیا این میزان مصرف بر اساس دستور پزشک بوده است و یا شخص معتاد از ترامادول سوء مصرف کرده است.

نکته : اگر شوهر بعد از ترک در کمپهای اعتیاد مجددا به مواد روی بیاورد زن می تواند طلاق بگیرد.